• Čeština
  • Polski
  • English
Novinka!

Máte chuť na voňavou ranní kávu nebo čaj?
Dopřejte si u nás snídani!
Denně od 7 hodin.

počítadlo.abz.cz
Gallery
Sylwester 18%2F19 PETR BENDE - akustický koncert Planujecie wesele w pięknym zabytkowym budynku_ SONY DSC

 

 Spojujeme Slezsko, Łączymy Śląsk

ImageHotel a restauraci Pod Zeleným dubem najdete v historickém jádru Starého Bohumína (Bohumína), na hranici Česka a Polska, jen asi osm minut cesty od Ostravy s blízkým napojením na dálnici D1/A1. Jsme tříhvězdičkovým hotelem a navazujeme na tradici zájezdního hostince, jehož historie sahá až do 17. století. Nacházíme se na hranici české a polské části Slezska.

Pod Zeleným dubem nabízíme ubytování v moderně zařízených pokojích, provozujeme restauraci s domácí česko-polsko-slezskou kuchyní a velký společenský sál. Součástí komplexu je recepce s informačním centrem a naučnými expozicemi na téma hraniční meandry, historické zvony a poutní místo Starý Bohumín, připravuje se muzeum a pivní lázně. Dům je plně bezbariérový, má výtah.

Majitelem domu Pod Zeleným dubem je město Bohumín, provozovateli jsou podnikatelé Adrian Marcin Wowra a Krzysztof Gawliczek. Rodina Wowrů má více jak dvacetileté zkušenosti s provozováním našeho sesterského Hotelu Zamek Chałupki. Hovoříme česky, polsky a anglicky.

OderbergImage

Pouze u nás máte možnost ochutnat naše domácí pivo Oderberg! Je to nefiltrovaný a nepasterizovaný 12° ležák. Pivo má v názvu dobové německé pojmenování Bohumína, kdy ještě český Bohumín a polské Chalupki tvořily jedno město a patřily Ratibořsku. Tímto názvem chceme vyjádřit svou úctu k mezínárodním kontaktům. V logu piva je starý hraniční most přes Odru (původní název Jubilejní most císaře Františka Josefa) s pohledem na Starý Bohumín, kde se secesní dům Pod Zeleným dubem nachází.

Zakoupíte u nás také upomínkové předměty s logem piva Oderberg.

Kontaktní informace

Hotel Pod Zeleným dubem Adrian Marcin Wowra
nám. Svobody 37
Starý Bohumín
735 81
Česká republika

(recepce) 555506606
(recepce PL )+48 731 002 239
hotel@podzelenym.cz
hotel@podzelenym.cz

Hotelová recepce v provozu 24 hodin denně. Restaurace v provozu denně od 11 do 22 hodin. Mówimy po polsku! We speak english! GPS: 49°55'10.568"N, 18°19'42.661"E

Kontaktujte nás: