• Čeština
  • Polski
  • English
Novinka!

Máte chuť na voňavou ranní kávu nebo čaj?
Dopřejte si u nás snídani!
Denně od 7 hodin.

počítadlo.abz.cz
Gallery
Sylwester 18%2F19 PETR BENDE - akustický koncert Planujecie wesele w pięknym zabytkowym budynku_ SONY DSC

Město Bohumín

ImageProžijte čas strávený v hotelu Pod Zeleným dubem aktivně. Starým Bohumínem prochází městské, regionální i mezinárodní cyklotrasy. V hotelu plánujeme půjčovnu jízdních kol a koloběžek. Bruslaři ocení in-line trasu Starý Bohumín-Pudlov.

  • Turistika a volný čas

Ideálním místem k výletu jsou chráněné Hraniční meandry řeky Odry s naučnými stezkami na české i polské straně. V létě si můžete Odru sjet na loďkách – město Bohumín provozuje půjčovnu lodí a nástupní místo je jen kousek od našeho hotelu. Malebností vás okouzlí zámecký park hotelu Zamek v sousedních polských Chałupkach, vzdálený od hotelu Pod Zeleným dubem jen asi 500 metrů.

Poblíž náměstí, kde hotel stojí, je farní kostel Narození Panny Marie. Česká kulturní památka je zároveň poutním místem, v boční kapli je mariánský obraz, o kterém se traduje, že víra v něj uzdravuje. Milovníky vojenské historie zase zaujme muzeum v bunkru MO-S5 Na Trati. Unikátní českou kulturní památku z konce 30. let 20. století lze navštívit od dubna do září a po předchozí domluvě prakticky kdykoli. (www.bunkr-bohumin.cz)

  • Místo pro rodinu

Ideálním místem pro celou rodinu je park Petra Bezruče v Novém Bohumíně, vzdálený od hotelu asi 3 kilometry. Spolu s naučnou stezkou je tu hobbypark s atrakcemi, interaktivní Mauglího stezka v korunách stromů, voliéra s okrasným ptactvem, letní kino s amfiteátrem a další zajímavosti. Hned vedle je aquacentrum Bospor s toboganem a venkovním vyhřívaným bazénem, a také vyhlídka v jednom z nejvyšších pater bývalého vodojemu. (www.bospor.info) Za filmy můžete vyrazit do Kina K3, nachází se v centru Bohumína. (www.k3bohumin.cz)

  • Sport

Sportovně založené hosty zveme do multifunkčního moderního areálu Bospor s aquacentrem, venkovním bazénem a wellness, sportovní halou, Adventure golfem a zimním stadionem (www.bospor.info). Aktivní odpočinek nabízí také například Sportcentrum Bohumín se squashovými kurty a tělocvičnami (www.sportcentrum-bohumin.cz) nebo fit Studio Klára Bohumín (www.studio-klara.cz).