• Čeština
  • Polski
  • English
Novinka!

Máte chuť na voňavou ranní kávu nebo čaj?
Dopřejte si u nás snídani!
Denně od 7 hodin.

počítadlo.abz.cz
Gallery
Sylwester 18%2F19 PETR BENDE - akustický koncert Planujecie wesele w pięknym zabytkowym budynku_ SONY DSC

Okolí Bohumína

  • Krzyżanowicko

Na území polské obce Krzyżanowice, která bezprostředně sousedí s Bohumínem, stojí za zhlédnutí Zamek Chałupki, postavený na ruinách původního hradu z 13. století. (www.hotel-zamek-chalupki.cz) Další zámek, postavený roku 1700, je přímo v Krzyżanowicích, a zříceninu zámku (původně středověkého hradu) můžete vidět v Tworkówě. Tam se také nachází zachovalý a dodnes funkční vodní mlýn z roku 1914. (http://tworkow-mlyn.michlik.eu/) Územím polských Chałupek a Zabełkowa vede naučná stezka chráněnými hraničními meandry řeky Odry. Stezka je celoročně dobře přístupná pro pěší, cyklisty, in-line bruslaře i rodiny s kočárkem. Délka trasy je 3,5 km. (www.meandryodry.wz.cz)

  • Ostravsko (8 km)

Ostrava je třetím největším městem České republiky. Kdysi ocelové srdce Česka, dnes multikulturní místo pro všechny. Zábavou žije například legendární Stodolní ulice s řadou hospůdek a barů. Jedinečným místem je areál Dolní oblast Vítkovice – v bývalé průmyslové oblasti navštivte interaktivní Svět techniky a užijte si výhled z nejvyššího geografického bodu Ostravy, z věže Bolt Tower. (www.stcostrava.cz) K technickým zajímavostem patří rovněž areál hornického muzea Landek Park v Ostravě-Petřkovicích mapující historii hornictví na Ostravsku. Muzeum je otevřeno celoročně a dostanete se i do podzemí. (www.landekpark.cz) Ideálním místem pro celou rodinu je také ostravská ZOO (www.zoo-ostrava.cz), Svět miniatur (www.cerna-louka.cz), nebo hasičské muzeum (muzeum.hzsmsk.cz). Ostrava je z Bohumína snadno dostupná díky napojení na dálnici D1.

  • Karvinsko (15-20 km)

Za hranicemi Bohumína doporučujeme k návštěvě například Park Golf Club Ostrava v areálu zámku Šilheřovice s golfovým hřištěm s osmnácti jamkami. (www.golf-ostrava.cz) Nejen děti zláká Dinopark v Doubravě u Karviné (www.ostrava.dinopark.cz), kde jsou modely zvířat z druhohorního období v životních velikostech. Přímo v Karviné je Zámek Fryštát, jedinečná památka svého druhu v regionu. (www.zamek-frystat.cz) Hned několik poboček pak má na Karvinsku Muzeum Těšínska, včetně Archeoparku Český Těšín. (www.muzeumct.cz) Muzeum je autorem expozice o historii Bohumína, umístěná v suterénu našeho hotelu.

  • Opavsko (40 km)

Opava je bývalé královské a zemské město, v letech 1742-1928 byla hlavním městem české části Slezska se zemskými úřady. Dnes Opava náleží k Moravskoslezském kraji, pyšní se řadou zajímavých památek. K vyhledávaným turistickým cílům na Opavsku patří mimo jiné Areál československého opevnění Hlučín-Darkovičky s hraničním opevněním z 30. let 20. století. (www.szm.cz)